LIGA MISTRZÓW TYPY – elitarne europejskie rozgrywki

Liga mistrzów typy
Liga Mistrzów to najbardziej prestiżowe klubowe zmagania piłkarskie w Europie i na świecie. Zespoły futbolowe walczą o Puchar UEFA Champions League oraz miano najlepszej drużyny piłkarskiej starego kontynentu. Organizatorem rozgrywek jest UEFA, a inauguracyjny turniej został rozegrany już w 1955 roku. Pierwszym zwycięzcą była drużyna Realu Madryt, która jest też najbardziej utytułowanym klubem w historii tych rozgrywek. Na drugim miejscu pod względem zdobytych trofeów jest klub A.C. Milan na trzecim ex aequo Bayern Monachium, Liverpool F.C. oraz FC Barcelona.

System rozgrywek Ligi Mistrzów

W Lidze Mistrzów biorą udział mistrzowie oraz najwyżej sklasyfikowane drużyny z najlepszych lig europejskich. Rozgrywki składają się z dwóch faz. Pierwszy etap to zmagania grupowe gdzie 32 zespoły grają w 8 grupach po 4 drużyny w każdej. Druga faza to rozgrywki play off toczące się w systemie pucharowym.

Liga mistrzów typy

W fazie grupowej obecnej edycji Ligi Mistrzów niespodziewanie odpadło kilka wielkich marek. Nie będziemy oglądać już klubów takich jak: SSC Napoli, AS Monaco FC oraz Inter Mediolan. Pozostali faworyci awansowali bez większych problemów. Z tej przyczyny w fazie pucharowej nie ma przeciętnych drużyn.
Typowanie wyników na tym etapie turnieju jest znacznie łatwiejsze niż w grupie. Zazwyczaj drużyna grająca na własnym stadionie jest faworytem. Niesiona przez doping własnych kibiców potrafi wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Dodatkowo drużyny takie jak Real Madryt, FC Barcelona czy Bayern Monachium mają te rozgrywki wkomponowane w swoje DNA. Dlatego w ciemno można obstawiać obecność tych drużyn co najmniej w półfinałach.
Typowanie Ligi Mistrzów to przede wszystkim świetna zabawa, możliwość zweryfikowania swojej wiedzy piłkarskiej, przy której dodatkowo można zarobić. Obstawianie meczów może być kreatywnym i arcyciekawym hobby, ale też źródłem utrzymania dla najlepszych.

Liga mistrzów typy

Jeśli chcesz poznać nasze typy Ligi Mistrzów, sprawdź naszą ofertę w zakładce Sklep